דיני הוצאה לפועל ופש״ר

סגירת תיקים והסדרי נושים

משרדינו מתמחה בהסדרי נושים המובילים לסגירת תיקים של לקוחותינו. הצעד הראשון הינו בפגישת היכרות עם הלקוח והיכרות עם הנסיבות בו הוא מצוי, ובכלל זאת גם היכרוית של פרופיל הנושים. נתון זה הוא חשוב עד מאוד כיוון שיש לו השלכה מהותית לגבי האסטרטגיה שיש ליישם בעניינו. יש להדגיש – כל חייב הוא בעל מאפיינים ייחודיים משלו, ואין אחד זהה לשני.

זהות הנושים כאמור, היא מרכיב מפתח לבחירת אסטרטגיה מתאימה. כך למשל, אין דינם של בנקים כדינם של אנשים פרטיים. בנוסף לאמור, יש לבחון את מצבת החובות של הלקוח, ואת המאפיינים השונים שלהם, ובכלל את יכולתו הכלכלית העכשווית של הלקוח.

עם קבלת תמונת המצב הכוללת מגבש משרדינו את האסטרגיה הנכונה עבור הלקוח, ומכאן מתחיל הליך מו״מ מורכב מול הנושים עד להסדרת החובות.

חדלות פרעון ושיקום כלכלי (פשיטת רגל)

כל הליך שנפתח החל מספטמבר 2019, ייערך במסגרת הרפורמה החדשה, ולפיה נושים ובעלי חובות יוכלו לפתוח בהליכים, אשר בסופם יוחזר חלק יחסי של החובות ואילו החייב יזכה לפתוח דף חדש בחייו.

יש לציין כי היתרון של הרפורמה הנוכחית, היא האיזון הטוב יותר בין האינטרסים של החייב לבין האינטרסים של הנושה. בנוסף, יש לציין כי להבדיל מהמצב שקדם לרפורמה, לוח הזמנים הוא הרבה יותר קצר.